Sanat yönetmenliğini Barış Arman’ın yürüttüğü Kazan Dairesi, 2015 yılında İstanbul'da kurulan, icranın yanı sıra üretim süreçlerinde de çeşitlilik ile deneysellikten beslenen, etkin bir grup tiyatro sanatçısını bünyesinde toplayan bir hayal edip gerçekleştirme alanıdır.  


İLETİŞİM
︎ Email
︎ Instagram
︎ Twitter

BARIŞ ARMAN
Barış Arman, 1986’da İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından, İTÜ Mimarlık bölümünde başladığı lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümüne geçerek tamamladı.
Üniversite eğitimi ile aynı anda İÜDK yarı zamanlı Müzikal Tiyatro bölümüne devam ederek buradan mezun oldu. 2011’den itibaren yapmış olduğu çeviriler çeşitli tiyatrolarca sahnelendi. Sidikli Kasabası Müzikali başta olmak üzere, İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde birçok oyunda rol aldı. Kurucularından olduğu Kazan Dairesi altında yönetmenlik çalışmalarını yürüttü. 2017’de yönettiği Hedwig ve Angry Inch ile Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri’nde komedi ve müzikal dalında yılın yönetmeni ödülüne değer bulundu. Aynı yıl New York’ta Lincoln Center Theatre Directors Lab’e kabul edilerek reji çalışmalarına katıldı. Şu anda Craft Tiyatro’da Fotoğraf 51 adlı oyunda oyuncu olarak görev almakta ve Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama yüksek lisans programında yönetmenlik alanında tez çalışmasını sürdürmektedir.